Msze Św.

w niedziele i święta:
8:00, 10:00, 12:00, 16:00

w dni powszednie:
6:30, 7:00, 17:00 (od listopada do stycznia - 16:00)

Więcej nabożeństw

Spowiedź Św.

przez cały tydzień:
przed Mszą Św.

Więcej informacji

Kancelaria parafialna

Kancelaria Parafii św. Jana Chrzciciela

w Skalbmierzu

czynna:

poniedziałek, wtorek, piątek i sobota
8:00 - 9:00, oraz codziennie po mszach popołudniowych.

W niedzielę i święta: nieczynne

W nagłych wypadkach prosimy o kontakt telefoniczny:

tel. 665 136 368 /ks. Jarosław/

Więcej informacji

Podziękowanie ks. proboszcza Mariana Fatygi

Data publikacji: niedziela, 20-08-2023


Podziękowanie

Wyrażam wdzięczność Panu Bogu za 16 lat posługiwania jako proboszcz w parafii św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu, to był piękny czas naszego duchowego wzrostu i troski o dobro duchowe i materialne naszego parafialnego kościoła. Dziękuję moim współpracownikom księżom wikariuszom, siostrom Służebniczkom, służbie kościelnej, Panu kościelnemu, grabarzowi, firmie pogrzebowej EDEN ze Skalbmierza, wszystkim organistom, katechetom, władzom naszego powiatu ze starostą Janem Nowakiem, władzom okolicznych gmin, Panom burmistrzom Skalbmierza: Michałowi Markiewiczowi i Markowi Juszczykowi, dyrekcjom szkół i nauczycielom, służbie zdrowia, naszemu bankowi radnym sołtysom, druhom strażakom .paniom z KGW, policjantom kazimierskim, żołnierzom emerytom, parafianom z kaplic w Rosiejowie i Kobylnikach, za wszystkie wspólne nasze inicjatywy i działania duszpasterskie, renowacje naszej kolegiaty, ofiarowany każdy grosz przez Was bardzo serdecznie dziękuję.

Bardzo przepraszam wszystkich, których mogłem obrazić, dotknąć słowem lub zwyczajnie zlekceważyć. Pracowaliśmy wspólnie gospodarczo i duszpastersko, chylę czoło przed waszymi spracowanym rękami i życzliwym sercem.

Proszę Was Ducha nie gaście, ale wciąż podejmujcie wiele inicjatyw do których zostaliście obudzeni. Plebania, kawiarenka, plac plebanijny był zawsze otwarty a ja wasz proboszcz byłem blisko wszystkich moich owieczek, które znałem po imieniu, za te piękne relacje bardzo dziękuję. Przebaczam wszystkim, którzy nie znosili moich działań i wielu moich inicjatyw dopuszczając się donosów i paszkwili na mnie do różnych instytucji. Proszę Was kochajcie Boga, małą ojczyznę i nasz parafialny kościół.

Proszę o modlitwę o której ja będę pamiętał o Was. Wspierajcie nowego proboszcza. Za wszystko Bóg zapłać. Zapraszam do mojej nowej parafii Niepokalanego Serca NMP w Kielcach ul. Urzędnicza. Wybaczcie jeśli kogoś pominąłem w podziękowaniu.

Z Bogiem

ks. Proboszcz
Marian Fatyga

Pozostałe aktualności

czwartek 13.06.2024

sobota 22.06.2024

niedziela 31.03.2024

sobota 23.03.2024

wtorek 27.02.2024

poniedziałek 15.01.2024

poniedziałek 01.01.2024

wtorek 26.12.2023

poniedziałek 16.10.2023

poniedziałek 16.10.2023

https://www.diecezja.kielce.pl/
https://wiara.pl/
http://www.skalbmierz.eu/
Radio EM
eKai
Aplikacja Drogowskaz
Mocni w Duchu dzieciom
Katechizm Kościoła Katolickiego
Langusta na palmie
Katoflix - filmy katolickie VOD
Brewiaż
Serwis niedziela.pl
Serwis W Drodze
Episkopat
Nasz Dziennik
Telewizja trwam