Msze Św.

w niedziele i święta:

w dni powszednie:
6:30, 7:00, 17:00 (od listopada do stycznia - 16:00)

Więcej nabożeństw

Spowiedź Św.

przez cały tydzień:
przed Mszą Św.

Kancelaria Parafii św. Jana Chrzciciela

w Skalbmierzu

czynna:

poniedziałek, wtorek, piątek i sobota
8:00 - 9:00, oraz codziennie po mszach popołudniowych.

W niedzielę i święta: nieczynne

W nagłych wypadkach prosimy o kontakt telefoniczny:

tel. 665 136 368 /ks. Jarosław/

Ogłoszenia Duszpasterskie XIV Niedziela Zwykła - 7.07.2024

sobota 06.07.2024

1. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw, obfite plony i bezpieczeństwo w pracy.

2. Dziś I Niedziela miesiąca, po Komunii zatrzymamy się na chwilę Adoracji Najśw. Sakramentu.

3. Dziś o godz. 15.00 Mszą św. rozpocznie się Piknik Rodzinny w Baranowie. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

4. W sobotę poświęcenie Świetlicy Wiejskiej w Szczekarzowie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.00.

5. Również w sobotę, 13 lipca, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej. W tym miesiącu zapraszamy mieszkańców: Sielca Biskupiego, Sielca Kolonii oraz Szarbii Zwierzynieckiej oraz mieszkańców ul. 5 Sierpnia, Kępy i Brzozy. Do niesienia figury prosimy KGW Sielec Biskupi. Nasze nabożeństwo rozpoczniemy modlitwą różańcową, w czasie której będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi, później Msza św. i procesja wokół kościoła.

6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• w poniedziałek – św. Jan z Dukli,

• w czwartek – św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy,

• w piątek – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik,

• w sobotę – św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt.

1. Zapowiedzi przedślubne:

• Dariusz Wojciech Gałka, par. tutejsza i Weronika Kita par. Wszystkich Św. w Cudzynowicach /zap. 1/

1. W czwartek, 11 lipca, odbędzie się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa organizowana przez Stowarzyszenie Dla Skalbmierza. Zachęcamy do włączenia się w tę szlachetną akcję. Rejestracja krwiodawców w godzinach od 9.30 do 13.30 w Klubie Senior+ w Skalbmierzu.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Jarosława Marca z Drożejowic, Mariana Bila z Baranowa, Józefę Latos z Drożejowic. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

4. Ofiara na hospicjum w Miechowie z racji pogrzebu śp. Mariana Bila to kwota 3.188zł oraz 500zł od Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pałecznicy. Serdeczne Bóg zapłać!

5. Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny.

czwartek 16.05.2024

Radio EM