Wydarzenia 2017

Skalbmierskie dzieci z modlitwą różańcową w akcji "Modlitwa miliona dzieci"

Objawienia w Fatimie miały charakter szczególny, najważniejsze tajemnice świata ukazane zostały dzieciom: Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji. To dzieci  zobowiązały się przekazać usłyszane od Maryi orędzie. Październik  miesiąc wyjątkowy, poświęcony w całości modlitwie różańcowej. Z tego powodu Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zainicjowało akcję pt. "Różaniec miliona dzieci". Inicjatywę tę - przy wsparciu swojej katechetki, Anny Surówki - podjęli również najmłodsi uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Skalbmierzu, którzy 18 października 2017 roku (punktualnie o godzinie 9.00) rozpoczęli wspólną modlitwę w intencji jedności i pokoju na świecie. W przyszłości akcja ta będzie zapewne kontynuowana, by móc wyprosić u Boga potrzebne łaski dla całego świata.

Informację przekazał ks. Marian Fatyga