Drodzy skalbmierscy parafianie

W związku z epidemią koronawirusa, kierując się wytycznymi władz państwowych, Konferencji Episkopatu Polski i bpa Jana Piotrowskiego, ogłaszamy co następuje w naszej parafii:

* Msze święte i nabożeństwa celebrowane będą w zwykłym porządku.

* W związku z nowym rozporządzeniem, w naszym kościele, został zniesiony limit wiernych w kościele,ale wciąż trzeba mieć zakryte usta i nos i zachowywać wymogi sanitarne.
Proszę o dostosowanie się do obowiązujących zaleceń.

* Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w domach, o 20.30. Kapłani i siostry będą się gromadzili na wspólnej modlitwie w kościele transmitowanej prze telewizję internetową.

ZALECENIA DLA BĘDĄCYCH W KOŚCIELE

* Zachęcamy, aby Komunię świętą przyjmować na rękę, by możliwie zmniejszyć ryzyko przenoszenia zarazków i kontaktu między sobą.

* Nie korzystajmy z kropielnic przy wejściu do kościoła (zostały opróżnione z wody święconej).

* Nie całujmy stuły po spowiedzi, a także krzyży w kościele.

* Znak pokoju, przekazujmy przez skłon głowy - nie podajemy ręki.

Przy wszelkich wątpliwościach służymy pomocą.

Proboszcz wraz z wikariuszami