Msze Św.

w niedziele i święta:

w dni powszednie:
6:30, 7:00, 17:00 (od listopada do stycznia - 16:00)

Więcej nabożeństw

Spowiedź Św.

przez cały tydzień:
przed Mszą Św.

Kancelaria Parafii św. Jana Chrzciciela

w Skalbmierzu

czynna:

poniedziałek, wtorek, piątek i sobota
8:00 - 9:00, oraz codziennie po mszach popołudniowych.

W niedzielę i święta: nieczynne

W nagłych wypadkach prosimy o kontakt telefoniczny:

tel. 665 136 368 /ks. Jarosław/

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA PALMOWA

sobota 23.03.2024

1. Niedzielą Palmową wchodzimy w Wielki Tydzień, w doroczny obchód Misterium Paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia.

2. O godz. 9.15 na rynku naszego miasta rozpocznie się prezentacja palm, wspólna modlitwa, poświęcenie palm i procesja do kościoła. Na każdej Mszy św. poświecenie palm.

3. Dziś odbywa się charytatywna zbiórka na rzecz ciężko chorej mieszkanki gminy. Zachęcamy do wsparcia!

4. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 ostatnie spotkanie w ramach katechezy przedmałżeńskiej.

5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy jutro od godz. 9.00: Ks. Proboszcz: Szczekarzów, Boszczynek, Przybenice, Kózki i Zakrzów. Ks. Jarosław: Kobylniki, Sielec Kolonia, Skalbmierz, Drożejowice, A w Wielką Środę od godz. 11.00: Rosiejów, Tempoczów Kolonia. Szarbia, Tempoczów Rędziny, Baranów, Podgaje i Sielec Biskupi.

6. Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne oraz święta Zmartwychwstania Pańskiego.

A/ Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.

MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ BĘDZIE SPRAWOWANA o godz. 18.00. Adoracja w Ciemnicy do godz. 21.00.

B/ Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa.

W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły.

LITURGIĘ WIELKIEGO PIĄTKU ROZPOCZNIEMY DROGĄ KRZYŻOWĄ o godz. 17.00. Adoracja w Grobie Pańskim do godz. 23.00.

O 21.00 Adorację poprowadzi chór a o 22.00 Rycerze Jana Pawła II.

Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone na Ziemię Świętą.

C/ Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie.

Poświęcenie pokarmów o godz. 9.00 w kaplicach, a od 9.30 do 12.00 w kościele co półgodziny.

O godz. 19.30 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – LITURGIĘ WIGILII PASCHALNEJ.

W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 6.00 uroczystą procesją rezurekcyjną. Msze w kościele o 6.00, 10.00, 12.00 i 16.00. W kaplicach tradycyjnie doroczna zmiana: w Kobylnikach o 8.00 a w Rosiejowie o 12.00.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego – taca w poniedziałek przeznaczona na KUL.

Prosimy Druhów Strażaków do honorowej warty przy Grobie Pańskim oraz na rezurekcję.

Serdecznie zapraszamy orkiestrę dętą, Koła Różańcowe do niesienia feretronów Rycerzy św. Jana Pawła II i wszystkich drogich parafian.

Dochód z ubiegłej niedzieli ze sprzedaży dekoracji wielkanocnych to kwota: 4.100zł 01gr. W całości przeznaczony na hospicjum w Busku Zdroju. Serdeczne Bóg zapłać.

1. Hospicjum w Miechowie składa serdeczne podziękowania za ofiary składane z racji pogrzebów: śp. Doroty Stanek – 1.461zł, śp. Doroty Kądzieli – 3.067zł 43gr., śp. Zofii Tytko – 350zł. Serdeczne Bóg zapłać.

2. Dziękujemy organizatorom i wszystkim za udział w Dekanalnej Nocnej Drodze Krzyżowej ze Skalbmierza do Kazimierzy Małej. Szczególne podziękowania dla Ks. Damiana Jędrzejczyka z Działoszyc, ks. Dariusza Tarki ze Słaboszowa, p. Markowi Bukalskiemu wraz ze wszystkimi Rycerzami św. Jana Pawła II, p. Wojciechowi Szymczykowi – organiście. Strażakom, wszystkim którzy czuwali nad bezpieczeństwem oraz Kołom Gospodyń, które na trasie przygotowały poczęstunek.

3. Na bocznym ołtarzu św. Anny znajduje się puszka na ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

5. Przypominamy o trosce o czystość na naszym parafialnym cmentarzu.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Krystynę Musiał ze Skalbmierza i Zenona Szota zamieszkałego w Kamyszowie. A jutro o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Jerzego Kuszewskiego pochodzącego ze Skalbmierza. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

7. Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w głębokie przeżycie tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.

Najnowsze zdjęciawszystkie zdjęcia »

Radio EM
eKai